İNTERNETTE ALIŞVERİŞ

İnternette Güvenli Alışveriş

DenizBank kredi kartı ve banka kartı sahipleri, İnternet ortamında yaptıkları alışverişlerin daha güvenli olmasını sağlayan ve MasterCard/Visa tarafından destek ve onay gören 3D Secure (3 Boyutlu Güvenlik) Sistemi'ni kullanmaktadır.

3D Secure sistemi, internette alışverişin 3 boyutu olan müşteri, kart sağlayıcı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını alışveriş esnasında tek kullanımlık şifre sayesinde güvenle sağlayarak kart hamilinin ve işyerinin gerçekliğini doğrular.

Kart hamili olarak internet üzerinden yapacağınız alışverişin ödeme işlemi öncesinde, bankamız tarafından cep telefonunuza* SMS ile tek kullanımlık şifreniz gönderilecektir. Bu şifrenin ekrana girilmesi ile bankamız şifrenizi kontrol ederek sistemde kimliğinizi doğrulayacak ve işlemin sizin tarafınızdan yapıldığını onaylaması halinde ödeme işleminiz gerçekleşecektir.

*Tek kullanımlık şifrenizin SMS ile gelebilmesi için, cep telefonunuzun bankamızın sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir.

Master Card SecureCode
Verified by Visa

Kartınıza, aşağıdaki kanallardan internet alışveriş kısıtını ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz;

  • İnternet Bankacılığı
  • Mobil Bankacılık
  • İletişim merkezi
  • Şube
  • SMS Kanalı*

(*SMS kanalından kısıt kaldırma; Tüm kartlarında bulunan kısıtın kaldırılması için; AÇIK yazıp 3280’ e göndermelidir. Kart özelinde kısıtın kaldırılması için; İZİN boşluk kartın son 4 hanesini yazıp 3280’e göndermelidir.)